KONST / Litografier / Färglitografi 15992015
nr 1599 2015
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Signerad, numrerad 115/350. Färglitografi, bildmått: 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:08:31
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson